Team Selections – Round 3

Published on: Apr 12 2018 | Author: westadelaidefc |

INS: Stevens, Kaine; Pillion, Thomas; Noonan, Conor (debut); Ryan, Joshua; McPherson, Tyler; Head, Dustin

OUTS: Agostino, Jack (Injury); Hupfeld, Lyndon; Webb, Daniel (Injury); Parrella, Andre; Beech Jono (Injury)

Reserves Team Selection – West V Centrals

Saturday April 14th | 11:30am | My Money House Oval

INS: Hay, Charlie; Hupfeld, Lyndon; Crump, Myles; Parrella, Andre; Porplyzia, Jason; Gutsche, William

OUTS: McPherson, Tyler; Miller, Ben (Injury); Head, Dustin; Pillion, Thomas; Noonan, Conor; Ryan, Joshua

 

6 Hupfeld Lyndon
17 Porplyzia Jason
27 Stevens Joshua
28 Parrell Andre
30 Peter Lachlan
36 Ryan Lachlan
37 Kirk Kyle
38 Eastman Matthew
40 Heitmann Jakob
43 Inglis Jonty
44 Dunkin Elliot
45 Majok Chol
46 Holliday Joshua
49 Laube Keelan
51 Vassallo Anton
52 Hay Charlie
57 Jaensch Nicholas
58 Fairlie Patrick
62 Lynch Thomas
63 Gutsche William
65 Crump Myles

 

Under 18s Team Selection – West V Centrals

Saturday April 14th | 1:15pm | City Mazda Stadium

 

1 Caruso Nathan
2 Dalgleish Jack
3 Ebert Oliver
4 Geddes-Ryan Liam
5 Haysman Gus
6 Gutsche William
7 Hay Charlie
8 Horstmann Cameron
9 Tuckwell Dylan
11 Gibson Henry
12 Milde Jacob
15 Rundle Tom
16 Patterson Cooper
17 Rana Angus
20 Thilthorpe Riley
21 Plate Archer
23 Westley Jason
24 Hocking Lochlan
26 Moore Ethan
27 Sareen Aryan
28 Wakim Daniel
29 Couroupis Nic
31 Sinderberry Jye

 

Under 16s Team Selection – West V Centrals

Saturday April 14th | 11:00am | City Mazda Stadium

 

1 Charlie Quick
2 Jack Forrest
3 Connor Blackwell
4 Darren Virgo
5 Michael Laudato
6 Bailey Boughen
7 Cooper Gilbert
8 Harvey Bock
9 Lachie De Cesare
10 Jake Bunworth
11 Sam Jenkin
12 Daniel King
16 Reece Lehmann
17 Luke Heitmann
18 Cooper Mackereth
21 Cooper Anderson
22 Liam O’Connor-Dawkins
23 Mitchell Robertson
24 Eduard van den Berg
25 Jesse Temme
27 Declan Henty-Smith
28 Harry Parsons

Major Partner

Oval Naming Partner

Key Corporate Partners